Dom seniora

"Tęczowe Wzgórze" to malownicze miejsce, sąsiadujące z lasem i parkiem, w którym seniorzy znajdą spokój i ciszę, nieopodal pełnej atrakcji wsi Wola Wodyńska.

Seniorze, dom czeka na Ciebie

Seniorze, dom czeka na Ciebie  

Wyobraź sobie malownicze, zielone wzgórze otoczone z jednej strony starym lasem sosnowo-świerkowym a z drugiej wspaniałym parkiem a na nim przytulny dom, z którego okien widać cały ten piękny świat . Od dziś to miejsce nie musi istnieć wyłącznie w Twojej wyobraźni, możesz stać się częścią tego wspaniałego krajobrazu i zamieszkać w samym jego środku.

Dom Seniora to miejsce pozbawione barier architektonicznych z przestrzenną szklaną windą, przyjazne osobom niepełnosprawnym i starszym. Całość została wyposażona w rozwiązania funkcjonalnie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności oraz przemieszczanie się osobom o mniejszej sprawności fizycznej.

Dom Seniora Tęczowe Wzgórze zlokalizowany jest we wsi Wodynie w województwie mazowieckim, przy drodze wojewódzkiej 803 Siedlce - Stoczek Łukowski, ok. 70 km od Warszawy.

To przepiękna, malownicza i bardzo cicha okolica pełna ciekawej historii. Niestety większość zabytków nie zachowała się do dziś. Wśród obiektów, które przetrwały znajduje się między innymi kaplica grobowa z 1854 roku. Ziemie te zamieszkiwane były przez rody Newelskich i Załuskich, a jeden z ich potomków - Jad Wodyński - wybudował tutaj kościół, stworzył parafię i został jej pierwszym proboszczem.

Blisko wspomnianej kaplicy znajduje się park wraz z cmentarzem, w którym odwiedzić można dwa nagrobki - Włocha Jana Filipa Carosiego - geologa, który wybudował w pobliskiej Rudzie Wolińskiej hutę żelaza, a zmarł w 1799 roku, a także Kazimierza Roszkowskiego - rotmistrza grodzieńskiego, który zmarł w 1833 roku.

W latach 80-tych XIX wieku jeden z właścicieli ziemskich - Wiktor Newelski wybudował tutaj gorzelnię, stając się jednym z największych pracodawców w regionie. Fragmenty tego obiektu zachowały się do dziś.

Należy również wspomnieć, że urokliwe okolice gminy Wodynie były terenem licznych działań powstańczych oraz walki partyzanckiej. To wszystko sprawia, że lokalizacja naszego obiektu ma w sobie pewną magię i niepowtarzalny charakter.

Dużą wagę przywiązaliśmy do zachowania jak największej ilości zieleni otaczającej budynek. Liczba wybrukowanych miejsc była przez nas bardzo długo planowana tak, żeby ograniczyć ją do absolutnego minimum bo nie ma nic przyjemniejszego jak możliwość relaksu na łonie natury.

Nieopodal domu znajduje się mały amfiteatr, z przeznaczeniem na spotkania integracyjne naszych mieszkańców ze światem kultury, rozrywki i sportu. Cyklicznie zapraszamy w nasze progi na spotkanie "znanych i lubianych".

Każdy senior, mieszkaniec pensjonatu w swoim pokoju posiada dostęp do wszelkiego rodzaju mediów: telewizor, telefon, system przywoławczy, łącze bezprzewodowe z internetem.

Za jedną z zalet uważamy zajęcia fizjoterapeutyczne dla mieszkańców naszego domu pod okiem terapeuty z wykorzystaniem specjalnie dobranych przyrządów do ćwiczeń i rehabilitacji. Znaleźć można wszystko to, co jest stosowne do wieku, kondycji i zainteresowań seniora.

Przed i po aktywnym wypoczynku zapraszamy do naszej stołówki, gdzie można posilić się daniami specjalnie przygotowanymi przez naszego Szefa Kuchni w nowoczesnej kuchni Domu Seniora. Składniki dań pochodzą z ekologicznych upraw i plantacji okolicznych gospodarstw, dzięki czemu dania są pożywne, pachnące i smaczne.

W naszym domu każdy mieszkaniec może rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia terapeutyczne organizowane są pod potrzeby mieszkańców i prowadzone przez wykwalifikowany personel.

Domownicy latem mogą uprawiać ogródek i hodować swoje ulubione rośliny.

Przydatne informacje

Wirtualny spacer

Zapraszamy do zwiedzenia naszego obiektu i jego otoczenia w wirtualnym i interaktywnym spacerze, podczas którego lepiej poznasz klimat naszego ośrodka.

Rozpocznij zwiedzanie
 Zwiedzaj 

Kontakt

Dom Seniora "Tęczowe Wzgórze"

Wola Wodyńska 110
08-117 Wodynie
woj. mazowieckie
(ok. 80 km od Warszawy),

tel.stacjonarny: 25 644 29 79
tel. komórkowy: 502 049 540
e-mail:  

 Mapa dojazdu 

Aktualności

© 2024 Dom Seniora "Tęczowe Wzgórze".
Wszelkie prawa zastrzezone.
Wykonanie: Budowa stron internetowych